Czym jest Krav Maga?

Krav Maga łączy w sobie kilka stylów i technik walki, m.in. jiu jitsu, muay tai, czy boksu. To system, który wykorzystuje naturalne odruchy i wzorce ruchowe człowieka w sytuacji zagrożenia.

Głównym celem jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki. System ten skupia się na rzeczywistych sytuacjach i najskuteczniejszych kontratakach, łącznie z obronami trwale uszkadzającymi agresora.

Krav Maga jako system walki jest niemal całkowicie pozbawiony znanej z innych sztuk walki otoczki filozoficznej- jego główna myśl brzmi jednoznacznie:

„Jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, masz prawo na jego obronę bez względu na środki”.

Dlaczego my?

IKMF przywiązuje dużą wagę do aktualizowania i ciągłego uzupełniania technik oraz kwalifikacji swoich instruktorów w celu utrzymania przewagi na arenie światowej Krav Maga.

Masz pewność, że Ty lub Twoje dziecko trenujecie według najwyższych standardów IKMF pod okiem najlepiej wykwalifikowanych instruktorów i ekspertów Krav Maga na świecie.

IKMF na świecie

IKMF kierowana jest przez prezesa i głównego instruktora, eksperta Avi’ego Moyal’a.

Osoby, które tworzą IKMF to zespół wysokiej rangi ekspertów Krav Maga na świecie, znanych jako Global Instructor Team (GIT). Każdy kraj (oddział IKMF) zarządzany jest przez reprezentującego dyrektora kraju, a cały system tworzy zespół instruktorów.

Instruktorzy IKMF koncentrują się na nauczaniu i szkoleniu Krav Maga w sektorze cywilnym, który obejmuje osoby dorosłe, kobiety i dzieci oraz szkoleniu i nauczaniu Krav Maga dla jednostek wojskowych, organów ścigania i jednostek rządowych.

Szczeble Krav Maga

IKMF daje możliwość nie tylko codziennych treningów w sekcji prowadzonej przez swoich przedstawicieli ale również ogromną możliwość rozwijania swoich umiejętności na każdym poziomie zaawansowania.

Stworzony został system egzaminów na kolejne stopnie.

Podobnie jak system pasów powszechny w sztukach walki, IKMF posiada również systemem oceniania. Jest on podzielony na trzy główne grupy: poziomy praktyka (lub po prostu poziomy „P”), poziomy absolwentów (poziomy „G”) i poziomy eksperckie (poziomy „E”). Osoby, które trenują Krav Maga, mogą awansować w rankingu poprzez system testowy IKMF tak wysoko, jak tylko chcą, proporcjonalnie do tego, ile czasu na szkolenie Krav Maga poświęcili.

Poziom G posiadają doświadczeni praktykanci Krav Maga i bardzo często posiadają również kwalifikacje instruktorów.

Ekspertów Krav Maga jest niewielu, ponieważ są to wysoce profesjonalni instruktorzy, którzy poświęcili swoje życie i karierę na szkolenie i instruktaż Krav Maga.